Lidé Mozaiky

Marcela Gibson

Maminka dvou dětí, překladatelka a dobrodružka, která procestovala celý svět. Má bohaté zkušenosti z waldorfskou komunitou na Novém Zélandu, na kterém poslední léta Žila. Mimo jiné dělala překladatelku v Německu pro ministerstvo zahraničí. Umí výborně německy i anglicky. Při výchově na děti mluví dvoujazyčně. Léta pracovala v účetnictví. Má dostatek zkušeností z různých oblastí. „Tento projekt je mým posláním, chci vytvořit prostor pro děti i dospělé, kde by mohli u vchodu z ramenou sejmout stres a cítit se dobře. Chci vytvořit prostor, kde by lidé vnímali, co je skutečný život.“

David Břemek

Prakticky a rozumově založený muž, který se práce nebojí. Má velmi hezký vztah k přírodě a dětem. Procestoval svět a po návratu do Česka pracuje jako IT u mezinárodní společnosti. Je neoddělitelnou součástí našeho týmu jako důležitý mužský prvek a zároveň náš IT, který zastřešuje běh našich webových stránek, které právě vznikají.

Monika Skopalová

Jsem máma Šarlotky a Šímy a snažím se pro Mozaikové děti vařit takové obědy, které jim budou chutnat.
Vaření je pro mě relax a svým způsobem i druh meditace, miluju pozorovat, když lidem chutná, tohle dělávala moje babička a já jsem se jí za to vždy smála a teď dělám to samé 😀.
V Mozaice jsem úplně od začátku, minulý rok jsem pracovala jako průvodce dětí, ale vaření je mi bližší, proto když se uvolnilo místo, neváhala jsem ani minutu.
Když nevařím míchám Bachovy květové esence, které pomáhají harmonizovat pocity a emoce a tento rok mám v plánu udělat si masérský kurz.
Ve volném čase miluji procházky lesem, ráda čtu, sbírám bylinky, houby a víkendy trávím většinou v naší maringotce.

MAGDALÉNA Rut

Mozaika je jedním z mých domovů. Ráda zde tvořím prostor pro setkávání se ženami na ženských kruzích, zvukové relaxace s prvky muzikoterapie pro ženy i muže. Zvuk přírodních nástrojů také zapojuji do relaxace při nebo po masáži (klasická, uvolňující, relaxační, lávové kameny). Také jsem milovnicí, nekonečnou studentkou a konzultantkou svobodného a podporujícího vzdělávání. Aktuálně připravuji pro skupinu Žen ucelené čtyři setkání na téma Cyklická Žena – Objev svou Sílu a Dary, které přináší Tvá cykličnost ♥

Jsem vděčná za to, co Mozaika tvoří pro děti a pro svět.

Chceš-li se semnou potkat na masáži nebo pokecat (zájem o kruh apod.) napiš nebo zavolej 😊

• +420 739 676 157
magda.rut@seznam.cz

Radim Jakeš

Studium Tradiční čínské medicíny v letech 2005 – 2009

Mojí specializací je léčba bylinami – fytoterapie.  Bylinná směs je program, upravující fungování orgánů. Každá bylina prochází trávením. Jídlo je palivem a zdrojem potřebných živin. Některé potraviny jsou léčivé.

Výživa je u mě druhým pomocníkem při léčbě a je nezbytná pro udržení zdraví. Úprava jídelníčku by měla být základem léčby. Strava může v léčbě výrazně pomoci, nebo hodně uškodit. Pochopit své individuální potřeby s ohledem na roční období či zdravotní problém je intuitivní a dá se naučit. Tato oblast bývá opomíjená, přitom je zásadní při léčení chronických nemocí.

Více o léčbě bylinami a stravě se dočtete na mém webu Kořeny zdraví.

Martina Skýpalová

Máma dvou kluků, milovnice všech chlupatých stvoření, hledačka zenu a blázen pro každou srandu.
Ráda se také dozvídám něco o psychosomatice, věnuji se Bachovým esencím a příležitostně fen kineziologii.
Ráda trávím čas v přírodě, v jakémkoliv počasí, ze které čerpám energii. Ráda čtu knížky, nejradši o seberozvoji, ale od narození synů hodně čtu o různých konceptech výchovy dětí.
Nejvíce mnou rezonovaly knihy Respektovat a být respektován, Naomi Aldort a její kniha Vychováváme děti a rosteme s nimi, které mě ukázaly, že děti jsou rovnocennými parťáky v životě a našimi velkými učiteli, od kterých získáváme v životě reálné zrcadlo, které nám ukazuje, co je v našem světě ještě zlepšit a na čem zapracovat. Toto téma chci přenést i do Mozaiky, kde společně budeme každé ráno probírat své aktuální pocity, pojmenovávat je a snažit se dosytit své potřeby.
A nově v Mozaice bude každý měsíc dětem představená jedna ctnost, které se budeme celý měsíc věnovat a budeme se snažit ji pochopit a uchopit v životě a přírodě.
S dětmi trávím ráda svůj čas, protože nás učí být plně tady a teď, ukazují nám jiný pohled na život či probíraná témata. Líbí se mi náplň průvodce, kdy děti jsou kolem spokojené, skotačí a na chvilinku nepotřebují maminku, protože jsme tady my a mají v nás plnou důvěru.

Alena Mokrošová

Vyrostla jsem v krásné chráněné oblasti Bílých Karpat, kde jsem už jako malá holka ráda běhala celé dny venku po lese, starala se o koně a jiná domácí zvířátka, objevovala tajemství a využití různých rostlin a především už jako malé dítě vnímala krásu naší přírody. Chodila jsem do skautu, kde mě naučili všechny možné způsoby jak v přírodě přežít, chránit ji a vážit si jí 💚. A teď, když už jsem “velká holka” ji mám stále v srdci a stále do ní utíkám načerpat sílu.
Ráda lezu na různé vrcholy i přes můj strach z výšek. Posiluji tak nejen své odhodlání a strach, ale i mysl a vnitřní sílu.
Miluji také cestování a objevování nových krásných míst, která naše planeta ukrývá.
Často si v sobotu ráno sbalíme batůžek a vracíme se odněkud z neznáma špinaví, ale spokojení v neděli večer.
Vždyť při překonání naši komfortní zóny začíná to pravé dobrodružství.
Jsem přátelská a komunikativní, to už mnozí z Vás jistě poznali, ale mám i chvilky, kdy jsem ráda jen sama se sebou, partnerem a naší malou domácí ZOO.
Poslední tři roky mého života jsem strávila po boku několika úžasných dětí. Láskyplným, zodpovědným a respektujícím přístupem jsme se od sebe vzájemně naučili spoustu věcí, podnikli spolu bezpočet dobrodružství a navázali přátelství přetrvávající dodnes.
A právě proto jsem ráda, že můžu být součástí Mozaiky a tvořit prostředí, které budou milovat nejen děti, ale také Vy, rodiče.
Místo, kde se budeme všichni cítit uvolněně a příjemně a rádi se zde budeme vracet.

Johana Latková

Jsem sice ještě bezdětná, pocházím však z velké rodiny, kde jsem vždy byla v přítomnosti dětí, o které jsem pečovala. Mám tři mladší bratry, které jsem vedla ke sportu, pomáhala jsem jim s učením a tvořili jsme společně všemožné výrobky. Ve volném čase ráda peču, vařím, sportuji, čtu a starám se o zahrádku či o zvířata.
Schopnost práce v týmu a kreativního ducha jsem prokázala na letním táboře, na který jezdím již tři roky jako vedoucí. Pravidelně se 14 dní starám o děti od 6 do 15 let, a to nejen jako dozor, ale také jako tvůrce programu a kreativního vedení dětí (např. batikování triček, malování, příprava divadelního představení, tvorba týmového pokřiku). S dětmi trávím celé dny, kdy si s nimi povídám, zajímám se o to, co je baví, řešíme spolu všemožné otázky. Práce s dětmi mě velmi baví, a proto jsem se rozhodla jim věnovat svůj čas nejen v létě, ale také během roku.