Lidé Mozaiky

Marcela Gibson

( Zakladatelka – vizionářka )

Maminka dvou dětí, překladatelka a dobrodružka, která procestovala celý svět. Má bohaté zkušenosti z waldorfskou komunitou na Novém Zélandu, na kterém poslední léta Žila. Mimo jiné dělala překladatelku v Německu pro ministerstvo zahraničí. Umí výborně německy i anglicky. Při výchově na děti mluví dvoujazyčně. Léta pracovala v účetnictví. Má dostatek zkušeností z různých oblastí. „Tento projekt je mým posláním, chci vytvořit prostor pro děti i dospělé, kde by mohli u vchodu z ramenou sejmout stres a cítit se dobře. Chci vytvořit prostor, kde by lidé vnímali, co je skutečný život.“

David Břemek

( Zakladatel – realizátor )

Prakticky a rozumově založený muž, který se práce nebojí. Má velmi hezký vztah k přírodě a dětem. Procestoval svět a po návratu do Česka pracuje jako IT u mezinárodní společnosti. Je neoddělitelnou součástí našeho týmu jako důležitý mužský prvek a zároveň náš IT.

Irena Brázdilová

( Finanční a grantový manažer centra )

Martina Skýpalová

( Průvodkyně )

Máma dvou kluků, milovnice všech chlupatých stvoření, hledačka zenu a blázen pro každou srandu.
Ráda se také dozvídám něco o psychosomatice, věnuji se Bachovým esencím a příležitostně fen kineziologii.
Ráda trávím čas v přírodě, v jakémkoliv počasí, ze které čerpám energii. Ráda čtu knížky, nejradši o seberozvoji, ale od narození synů hodně čtu o různých konceptech výchovy dětí.
Nejvíce mnou rezonovaly knihy Respektovat a být respektován, Naomi Aldort a její kniha Vychováváme děti a rosteme s nimi, které mě ukázaly, že děti jsou rovnocennými parťáky v životě a našimi velkými učiteli, od kterých získáváme v životě reálné zrcadlo, které nám ukazuje, co je v našem světě ještě zlepšit a na čem zapracovat. Toto téma chci přenést i do Mozaiky, kde společně budeme každé ráno probírat své aktuální pocity, pojmenovávat je a snažit se dosytit své potřeby.
A nově v Mozaice bude každý měsíc dětem představená jedna ctnost, které se budeme celý měsíc věnovat a budeme se snažit ji pochopit a uchopit v životě a přírodě.
S dětmi trávím ráda svůj čas, protože nás učí být plně tady a teď, ukazují nám jiný pohled na život či probíraná témata. Líbí se mi náplň průvodce, kdy děti jsou kolem spokojené, skotačí a na chvilinku nepotřebují maminku, protože jsme tady my a mají v nás plnou důvěru.

Radim Jakeš

( Poradce pro alternativní léčbu )

Studium Tradiční čínské medicíny v letech 2005 – 2009

Mojí specializací je léčba bylinami – fytoterapie.  Bylinná směs je program, upravující fungování orgánů. Každá bylina prochází trávením. Jídlo je palivem a zdrojem potřebných živin. Některé potraviny jsou léčivé.

Výživa je u mě druhým pomocníkem při léčbě a je nezbytná pro udržení zdraví. Úprava jídelníčku by měla být základem léčby. Strava může v léčbě výrazně pomoci, nebo hodně uškodit. Pochopit své individuální potřeby s ohledem na roční období či zdravotní problém je intuitivní a dá se naučit. Tato oblast bývá opomíjená, přitom je zásadní při léčení chronických nemocí.

Více o léčbě bylinami a stravě se dočtete na mém webu Kořeny zdraví.

MAGDALÉNA Rut

( Průvodkyně rituály )

Mozaika je jedním z mých domovů. Ráda zde tvořím prostor pro setkávání se ženami na ženských kruzích, zvukové relaxace s prvky muzikoterapie pro ženy i muže. Zvuk přírodních nástrojů také zapojuji do relaxace při nebo po masáži (klasická, uvolňující, relaxační, lávové kameny). Také jsem milovnicí, nekonečnou studentkou a konzultantkou svobodného a podporujícího vzdělávání. Aktuálně připravuji pro skupinu Žen ucelené čtyři setkání na téma Cyklická Žena – Objev svou Sílu a Dary, které přináší Tvá cykličnost ♥

Jsem vděčná za to, co Mozaika tvoří pro děti a pro svět.

Chceš-li se semnou potkat na masáži nebo pokecat (zájem o kruh apod.) napiš nebo zavolej 😊

• +420 739 676 157
magda.rut@seznam.cz